Сьогодні, 21 червня, у Полтавській громаді оголосили День жалоби за жертвами російської атаки, повідомили у Полтавській міській раді.
Росіяни атакували Полтаву ввечері 20 червня. Упродовж кількох годин на Полтавщині неодноразово оголошували загрозу ракетних ударів та атак ударних безпілотників. Повітряні Сили ЗСУ повідомляли про рух швидкісних і баражуючих цілей із Харківського напрямку.
О 19:49 військові попередили про загрозу застосування балістичного озброєння. О 20:00 зафіксували ракету, яка рухалася повз Краснокутськ на Харківщині у напрямку Полтавщини. Попередньо її курс пролягав у бік Опішні та Диканьки.
О 20:02 стало відомо про баражуючий боєприпас “Бандероль”, який рухався на Харківщині повз Шарівку південно-західним курсом. Згодом ціль змінила напрямок на Полтаву. Через п’ять хвилин з’явилася інформація про ще одну швидкісну повітряну ціль, яка прямувала з Харківщини у напрямку Полтави. О 20:16 повідомили про ракету, що змінила курс у бік Кременчука, а о 20:20 стало відомо про повітряну ціль на півночі міста, яка рухалася західним курсом у напрямку Градизька. Пізніше, о 22:47, на Полтавщину з Харківської області зайшли ударні безпілотники.
За даними Полтавської обласної прокуратури, російська армія завдала удару по місту двома балістичними ракетами “Іскандер-М”. За процесуального керівництва Полтавської обласної прокуратури розпочали досудове розслідування за ч. 1 ст. 438 КК України. Наслідки атаки документують прокурори спільно зі співробітниками УСБУ та поліції Полтавщини.
Унаслідок удару зафіксували влучання по території двох підприємств. На кількох локаціях виникли пожежі, які рятувальники оперативно ліквідували. Пошкоджені будівлі підприємств, складські приміщення, автомобілі та прилеглі житлові будинки.
До ліквідації наслідків залучили понад 100 рятувальників та 27 одиниць техніки ДСНС.
Станом на ранок 21 червня відомо про двох загиблих. Одне тіло рятувальники виявили під завалами зруйнованих конструкцій, ще одна людина померла в лікарні від отриманих травм.
Ще 14 людей дістали поранення, серед них шестеро дітей. За інформацією начальника Полтавської обласної військової адміністрації Віталія Дяківнича, постраждалим надають всю необхідну допомогу, а їхній стан контролюють лікарі та профільні спеціалісти.
Четверо дітей перебувають на лікуванні. Вони знаходяться під постійним наглядом медиків, які проводять усі необхідні обстеження. Постраждалих доправили до лікарень із травмами різного ступеня тяжкості, лікарі борються за їхні життя.
Дізнавайтеся першими про головне
Підписуйтесь, щоб бути в курсі свіжих новин Полтави, фото, відео та ексклюзивів — Telegram / Facebook / Google News




