Обласна рада Полтави відмовилася від звернення щодо допомоги “Полтававодоканалу”, адже Полтавська міськрада пообіцяла часткове розв’язання проблеми. Вже відомо, що виділили 20 млн.грн.
Про це інформує Полтавська облрада, пише Полтава24.
3 грудня відбулася 36-та позачергова сесія Полтавської обласної ради. Одним із важливих питань було звернення до центральних органів влади з проханням вирішити юридичний казус щодо фінансування комунальних підприємств обласного підпорядкування, які, відповідно до бюджетного законодавства, мають фінансуватися міськими радами у межах 4% ПДФО. Зокрема, Полтавська міськрада заявляє, що не може витрачати кошти на підтримку підприємств, які не є в її підпорядкуванні.
Голова обласної ради Олександр Біленький прокоментував суть звернення:
“Ми звернулися до Кабінету Міністрів через недотримання місцевими радами норм бюджетного законодавства, які передбачають перерахунок коштів на підтримку обласних комунальних підприємств. Згідно зі ст. 42 Закону України “Про Державний бюджет України на 2024 рік”, місцеві бюджети повинні забезпечувати фінансову підтримку комунальних підприємств у розмірі 4% від отриманого ПДФО.
Йдеться про підприємства “Полтаватеплоенерго” та “Полтававодоканал”, які через різницю в тарифах накопичили борги, що ставить під загрозу їхнє подальше функціонування. На жаль, на практиці місцеві ради часто ігнорують цю норму, оскільки немає чітких механізмів та відповідальності за її невиконання.
Ми просимо уряд та регуляторів запровадити механізми, які гарантуватимуть цільове використання 4% ПДФО на потреби критичної інфраструктури. Дякую народному депутату Олегу Кулінічу та Полтавській ОВА за спільну позицію у цьому питанні”.
Крім того, депутати планували розглянути окреме звернення щодо підтримки “Полтававодоканалу”, який перебуває у критичному фінансовому стані через різницю в тарифах. Проте Полтавська ОВА попросила зняти це питання з порядку денного, оскільки адміністрація готова частково допомогти підприємству. Орієнтовно йдеться про 15 млн грн.
Ця сума лише частково розв’яже проблему. Зокрема, борг водоканалу за розподіл складає 12 млн грн, а за спожиту електроенергію — 32 млн грн.
Водночас відомо, що підприємству вдалося домовитися з постачальником електроенергії про уникнення обмежень у водопостачанні в грудні.
UPD: Полтавська ОВА направить водоканалу 20 млн грн. Над розв’язанням проблеми працюють також кілька народних депутатів із Полтавщини, які вже розробили механізм, що має почати діяти до кінця грудня.
Дізнавайтеся першими про головне
Підписуйтесь, щоб бути в курсі свіжих новин Полтави, фото, відео та ексклюзивів — Telegram / Facebook / Google News




